avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2103)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


29 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
okhan
duszę się miewa
teksty
felieton, esej
dodano:
19 sierpnia 2003, 07:29:08


Jest (bardziej) Lirycznie

Aż trudno uwierzyć, ale strona Jest-Lirycznie znajduje się w Sieci już od niemal roku. Jak ten czas szybko mija... Jak zaczynaliśmy? Początkowo JL miało jeden tylko design. W dodatku obrzydliwie różowy. Kto jeszcze pamięta te czasy? :) Działała tylko poezja, a na aktywację opowiadań trzeba było długo, długo czekać. Można powiedzieć, że mieliśmy bardzo powolny start. Z czasem... dorobiliśmy się kolejnych poprawek, usprawnień, weszły trzy różne wystroje do wyboru, możliwość komentowania... Dorobiliśmy się eleganckiej domeny w .art.pl, a nasza popularność rosła z miesiąca na miesiąc. Może nie w zawrotnym tempie, bo JL to strona o sztuce, a ta nigdy nie była tak popularna jak witryny porno, lub strony z logosami i dzwonkami do komórek. Niestety, a może stety...

Teraz, gdy JL zostało napisane zupełnie od nowa - i - można powiedzieć, że wzbiło się wysoko, wysko do góry, uzyskując szereg usprawnień i rozbudowań, skłania to do zastanowienia się nad tym, jak bardzo, czym i dlaczego jest lirycznie.

Jest lirycznie, bo... ktoś tak chciał. Wszystko zaczyna się od jakiejś potrzeby. Czy życie musi być wyłącznie prozą? Moim zdaniem nie. Trzeba tylko chcieć dostrzec coś więcej. Jeśli ktoś twierdzi, że poezja znajduje się tylko na kartce papieru, między połamanymi w wersy słowami - jest w błędzie. Poezja zaczyna się w głębi nas samych. W chęci postrzegania świata, nie tylko takim jakim on chciałby być widziany. Poezja zaczyna się i JEST w nas samych. A stąd za potrzebą ekspresji rozciąga się na całe życie, uzewnętrznia i inspiruje innych. Dlatego właśnie JL nie jest stroną tylko o poezji. Staramy się prezentować różne formy. Od słowa, aż po obraz, który to nieraz jest w stanie przekazać więcej niż tysiąc słów.

Do życia powołany został też dział "teksty". Nie jest to zbyt komercyjna nazwa, jednak myślę, że w pełni oddaje naturę tego, co będzie można tutaj zamieszczać. Być może pozwoli to na rozwinięcie się jakiejś formy publicystyki, czasami chciałoby się powiedzieć coś wprost.

Pozostaje mi już tylko życzyć Wam dużo świadomości. Natchenia i kreatywności, tego, aby szare, codzienne życie Was nie pochłonęło i nie zatopiło w sobie całkowicie. No i oczywiście, jak to mawiał mój przyjaciel - szczęścia i nadziei. :)


komentarze
~Dark Side Of The Moon
Alter-egoistawp.pl
2003-10-08, 10:19:29:
go��
święte słowa...co do poezji znalezionej na kartce papieru - zaczyna się ona nie w głowie lecz na świecie...postrzegając rzeczywistość, kreując w sobie jakiś jej obraz (każdy z nas inaczej świat odbiera), widzimy jej słowa...one układają się w naszej duszy, dając początek poezji.         Rewelacyjny pomysł ze stroną artystyczną...znalazłem ją przez przypadek, lecz był to taki sam (szczęsliwy) zbieg okoliczności jak poznałem tę magiczną dłoń...         Jeżeli chodzi o dział "teksty" myśle ze nie można w nim wykreślać konkretnych ram - co ludzie mają w nim pisać...uwielbiam pisać, gdy nie określam z góry, do jakiego gatunku możnaby to zaliczyć...         Pozdrowienia od strony księżyca, tej ciemniejszej

~onka
2003-10-22, 14:02:12:
go��
mysle, ze nie trzeba Ci zyczyc nadchnienia bo sam nim jestes... masz tyle do przekazania, pobudzasz kazdy gruczol ciala, ktore wciaz wola jeszcze!!

O utworze:

wyświetleń:5456
komentarzy:2


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
          lista utworów   następny  

okhan
          lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.