avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2104)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


34 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
beztlenowiec
debiutant
teksty
inne
dodano:
8 lutego 2011, 19:12:15


stadium poczwarki

Mieszkam w kokonie. Z pewnością stadium poczwarki dawno mam już za sobą. Czy należy więc twierdzić, że moje życie jest pomyłką?
Określiłabym raczej tą sytuację jako nietypową. Nietypowość owa rodzi we mnie niepokój. Przecież kokony przeznaczone są dla poczwarek, a nie dla..hmm..no właśnie?Tutaj rodzi się pytanie. Nie umiem określić swojej natury. Nie mogę dokonać tego poprzez porównanie z inną istotą, gdyż jestem zamknięta w kokonie. Skąd więc we mnie pewność, że nie jestem poczwarką? Nie umiem tego wyjaśnić. Jednak jest to bardzo głębokie przekonanie. W mojej głowie rodzą się kolejne pytania. Skoro nie jestem już poczwarką, dlaczego nie wyszłam z kokonu? Co spowodowało, że wybrałam życie w bezpiecznej otoczce, lecz jednocześnie poza światem?Jaki był motyw mojej decyzji? Tak, teraz sobie przypominam. Ten zapach, lekko kwaskowy, ale upajałam się nim całą noc. Cóż to mogło być? To on mnie odmienił. On kazał mi pozostać w kokonie. On rozpętał istną burzę w moim umyśle. Te ciągłe pytania..., a w pamięci zapach jakby zgniecionej trawy, soku z cytryny i malin. Aromat, który z dnia na dzień nadawał kształt mojemu wnętrzu. Przeobrażał moją osobę.
Nie jestem już poczwarką. Kim jestem? Powiedz mi mój zapachu.


komentarze
O utworze:

wyświetleń:5369
komentarzy:0


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

beztlenowiec
          lista utworów          

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.