avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


19 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
WALPURG
mechanik liryczny
teksty
felieton, esej
dodano:
29 kwietnia 2010, 03:34:49


NAMIESTNIK DTCzekałem pełen obaw na rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy "prezydenckiego"TU 154.

Dziś po konferencji prasowej pana premiera wiem że nigdy nie dowiemy się o niej całej prawdy.

Potwierdziło się to co właściwie zawsze wiedziałem,od czasu okrągłego stołu,że ten czas poronił "elitę" dla której prawda będzie śmiertelnym wrogiem.

Układy zawarte wtedy na jawnych, pójławnych i tajnych spotkaniach w oparach alkoholu i powszechnej fraternizacji rzeczywistych katów z jakże często udawanymi ofiarami,musiały wytworzyć potężny front w obronie utworzonego właśnie porozumienia - "wy nie ruszajcie naszych,my nie będziemy ruszać waszych".

Ogłoszono że "komunizm upadł' i wzięto się za budowę nowej Polski.

W tak olbrzymim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć "przyjaciół","doradców","ekspertów" słowem tych wszystkich którzy wiedzieli "więcej".

Z ich szerszego widzenia świata, niezbicie wynikało że, Polska powinna słuchać pilnie "starszych i mądrzejszych' a oni w nagrodę wyznaczą Jej miejsce w którego to granicach będzie się mogła w miarę swobodnie poruszać.

"Mądrzejsi" miejsce wyznaczyli.

Miejsce przynależne państwom "skleconym i kartoflowym".

Namaścili elitę by ta rządziła rozsądnie i by wszystkie mrzonki o niepodległości,suwerenności i o budowie Polski silnej i niezależnej dusiła w zarodku,wszystkimi dostępnymi jej sposobami.

Namiestnicy od razu wzięli się ochoczo do dzieła - pacyfikując rząd Jana Olszewskiego a jego zwolenników nazywając "oszołomami.

Na tych którzy jeszcze ważyli się podnieść głowę sypały się inwektywy i wyzwiska mówiono i pisano że:niszczą narodową jedność,burzą spokój społeczny,wystawiają Polske na pośmiewisko europy itp.itd.

Namiestnicy doczekali się nagrody.

Nagrody za udany początek podziału społeczeństwa i objęcie "rządu dusz" nad jego "lepszą" częścią.

Ta "lepsza" część wprowadziła nas do europy,na warunkach dyktowanych jej przez "starszych i mądrzejszych".

I od tej pory hasło "europejczycy wszystkich krajów łączcie się" przyświeca szerzeniu wśród polaków europejskości.

Europejskość wedle namiestników nie uznaje pojęcia patriotyzmu i świadomości historycznej.Odrzuca pojęcie świadomości światopoglądowej,kulturowej i religijnej.Mówienie zatem o Polsce jako o państwie samodzielnym jest przejawem nacjonalizmu,szowinizmu i innych dowolnych "izmów" używanych jako argumenty w walce politycznej z przeciwnikami.

O sile tego sprzysiężenia szubrawców i jurgieltników mieliśmy się okazję przekonać podczas - drugiego po rządzie Jana Olszewskiego - rządu Prawa i Sprawiedliwości, który tylko za to, że chciał widzieć Polskę taką, jaką wymarzyli sobie Ci którzy za nią ginęli,stał się obiektem histerycznego ataku odsuniętych od władzy namiestników.Pielęgnowanie pamięci o tych którzy ginęli w powstaniach,łagrach, niemieckich obozach koncentracyjnych,katowniach NKWD,Gestapo,UB i SB.Upominanie się o współdecyzyjność w ważnych dla europy sprawach.Własne zdanie i własne poczucie narodowej i terytorialnej przynależności,żądanie poszanowania historycznej prawdy od sąsiadów ze wschodu i zachodu to było za dużo o wiele za dużo.

Taka Polska szkodziła.Tak szkodziła że "światła europa" wykreowała Polakom Nadnamiestnika.

Złotousty,drogo-garnitury,europejsko-salonowy,towarzysko-błyszczący Namiestnik od razu porwał naród gawędami o wyższości europeizmu nad polonizmem i mamiąc słuchaczy perspektywą skopiowania na polskiej ziemi Irlandii,jął ze Zbychami i Mirami gromadzić fundusze na wypadek gdyby kopia się nie udała.Tak się w tym zapędził że zapomniał o zadaniu - całkowitego zmarginalizowania opozycji PiS - które to wyznaczyli mu ci dzięki którym dostał wolna rękę.Niczym - wobec nie wykonania zadania - była cisza nad jazgotem "wypędzonych"i gazową rurą.Starsi i Mądrzejsi za aprobatą i zadowoleniem Wielkiego Brata dnia 17.09.2009 roku oddali "naszego" Namiestnika w wypróbowane i przyjazne ręce Wielkiego Wschodniego Kuzyna.Ta farsa na oczach narodu tak sponiewieranego przez historię,zdarzyła się bez jego protestu.Był by to sukces Namiestnika gdyby nie Prezydent. Ukraina,Gruzja,podpisanie traktatu Lizbońskiego,oznaczanie orderami "oszołomów" ,przypominanie o historii i polskości spowodowało histerię "lepszej" części społeczeństwa i jej bezprzykładny atak na wszystkich dostępnych jej frontach.Kiedy Prezydent poległ,odezwała się ta "gorsza" część .Ta "gorsza"nie pasująca do "postępowej" europy,ceniąca uczciwość,honor,ojczyznę i międzyludzką solidarność.To Ona a z Nią i Ja domagam się - już nie prawdy - bo takiej nigdy nie usłyszymy,tylko rozliczenia tych którzy za to odpowiadają ,choćby byli rosjanami !!!

A że i na to liczyć trudno gdy ma się za "premiera" człowieka który o Polsce mówił w Tygodniku Znak (11-12/1987)

"co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń ?Polskość to nienormalność- takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.Polskość wywołuje u mnie odruch buntu:historia,geografia,pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze,wrzuciły na moje barki brzemię którego nie mam specjalnie ochoty dzwigać...Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej ziemi konkretnej przegranej,brudnej i biednej.I dlatego tak często nas ogłupia,zaślepia prowadzi w krainę mitu.Sama jest mitem...
Niech Pan ucieka panie premierze !
Ja zostaję.


WALPURG


komentarze
avatar Murzyni, ale myślą
nie.
2010-04-29, 18:35:25:
głodny...
prawdę mówiąc wolałem już te Twoje skierdaszone wątłoraje, przynajmniej obywało się bez Wielkich Mitów Prawicy i szamańskich prób racjonalizacji. wróć do prymitywnych wiktacyzmów, proszę.

avatar WALPURG
walpurg2tlen.pl
2010-04-29, 19:03:51:
mechanik liryczny
A jednak to prawda !
Prawda tym bardziej dla mnie bolesna,że uważałem Afrykę za kontynent z przyszłością.
Niestety na tym portalu reprezentuje ją osobnik o IQ 45, potwierdzający tę traumatyczną dla mnie prawdę że "głupota nie zna granic"
Afryka na pewno znajdzie godnego reprezentanta,odsyłając tego biednego ścierwojada do rezerwatu.
--
Quidquid latine dictum sit,altum videtur ?

avatar Murzyni, ale myślą
nie.
2010-04-29, 22:16:49:
głodny...
ostrożnie z tym ścierwojadem, to nie ja dziobię trupa.

avatar WALPURG
walpurg2tlen.pl
2010-04-30, 14:44:59:
mechanik liryczny
damnat quod non intelligunt albowiem graviora manent Jurgieltnicy ante portas !!

--
Quidquid latine dictum sit,altum videtur ?

avatar WALPURG
walpurg2tlen.pl
2010-04-30, 15:02:01:
mechanik liryczny

ainsi que les supports et ne tombent pas entre les lames de conseiller contraires puissants - le patriotisme et la politique
--
Quidquid latine dictum sit,altum videtur ?

avatar WALPURG
walpurg2tlen.pl
2010-04-30, 15:08:03:
mechanik liryczny
y al final no se inician esta lucha que no se puede ganar una buena Negro
--
Quidquid latine dictum sit,altum videtur ?

avatar Murzyni, ale myślą
nie.
2010-05-01, 16:53:04:
głodny...
mhm, a teraz możesz mnie przelecieć.

avatar WALPURG
walpurg2tlen.pl
2010-05-01, 18:03:29:
mechanik liryczny
Czyżbyś Czarno - i nie tylko - skóry Łaskawco,miast uczyć się języków ganiał za sodomitami ?
A fuj !!!
Was für ein Schocker !!
--
Quidquid latine dictum sit,altum videtur ?

O utworze:

wyświetleń:5309
komentarzy:8


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

WALPURG
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.