avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2104)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


29 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
nikamorena
debiutant
teksty
inne
dodano:
22 stycznia 2010, 15:19:04


dworzec

..znowu ten kaszel,że też ich diabli nie wzięli,jak zwykle napici kołysać się będą na pobliskim bruku albo grzebać w unijnych śmietnikach..zaczną już od południa,tuż po tym,jak koło porannej trzeciej z minutami w wełnianych skarpetach z jakiegoś caritasu wyskoczą w pobliskie krzaki albo za róg najbliższego bloku za potrzebą,wc-dworzec kosztuje,zresztą otwierają o piątej.

Porachunek egzystencjalny zawszonych aniołów..sączą się z dnia na dzień,ze zlepionymi skrzydłami,żeby pobluzgać i charknąć albo posyczeć z bólu,
śmierdzą,a mimo to czasem nie widać po nich depresji..pogodzeni z nie-losem te przyziemne widma,jakże twardo muszą stąpać po zasranej ziemi we własnym często wstrząsającym smrodzie.Każdy wstrząs mija albo się uleży,potem to już tylko w jednym kierunku.Wybór-rzadko dyskutują o przeznaczeniu,może w kolejnym wcieleniu przyjdzie o tym pogadać..natomiast "byle k...a do wiosny"syczą pod nosem zbytecznie. I jak tu nie umrzeć?

Widuję ich,a czasem rzucają się w oczy-przezroczystymi źrenicami prześwietlają powietrze wokół siebie..śnią na jawie?Przecież nawet na kawę ich nie stać..niezłomni..
- ci włóczędzy prześwięci,którzy żywcem drwią od rana swoim bytem z tego wystrzępionego skrawka wszechświata w jakim przyszło nam kreatywnym i młodym do czasu obgryzać pazury od wyścigu do mety..
Skoro nic,co ludzkie nie jest nam obce dlaczego zwykliśmy coraz częściej naszą populację porównywać do szczurzej?
Darwin się nam w grobie przewróci ze śmiechu i ani słowa o obrocie ciał...jeśli już o historii ludzkiej ziemi mowa..
Znowu się zbiorą te strzępy nadziei,które podnoszą na równiejsze nogi każdego Łazarza..jakoś trudno mi wierzyć,że z Biblii..
Zresztą znam tak wielu Łazarzy..też noszę to imię..
Rzucamy kamieniami naprzemiennie-raz pioruny,raz oklapnięte goździki lub inne strąki badziewne,które przeżyją najdłużej tydzień.. Suniemy na kolanach do "Częstochów" nie przymierzając lub równolegle w takim samym zapale i nieokiełznaną konsekwencją kamienujemy siebie i innych tuż po nas mniej,ale zawsze po pożywnym weekendowym obiedzie z rodziną..
Anioły kiszone z kiściami winogron w kieszeniach świeżo przeszytych podwójnym ściegiem zapobiegliwych myśli..
Niechże nam te gruntowne postanowienia narodzeń na nowy rok nie pójdą na wrzody,bo żołądek nie zając,ale swoimi prawami się rządzi,przebiegły..
Żyjesz z tego,co sobie naskrobkasz..możesz też skubać i drążyć skałę..istnieje dynamit i inne ładunki..
Poużywaj sobie w miłości,a zwłaszcza ukochaj się nią na dłużej..bo nie wiesz na ile ci starczy,przy tym byłoby dobrze podzielić na dwoje..a potem możesz stracić rachubę..
A,zapomniałabym-czasoprzestrzeń i tak nas wydrwi,więc warto uwierzyć by dotrwać do końca..-tak mówią wszyscy zasypani w klepsydrze.


komentarze
O utworze:

wyświetleń:5412
komentarzy:0


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

nikamorena
          lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.