avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2104)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


9 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
X.....
debiutant
teksty
inne
dodano:
3 września 2014, 13:59:33


czy nie tego chciałaś?

Mówiąc o tym, że ktoś będzie się nas bał miałam na myśli piętnowanie karygodnych zachowań. Ale przeszłaś samą siebie...

Przedstawię Ci spektrum działania diabła, jego metody i sposoby by "pozyskać i jednocześnie stracić dusze kuszone".

Możesz teraz opowiadać mojemu pierwiastkowi o uczuciach, ale pamiętaj, że nie umiesz kochać mężczyzn, nauczona kochać pieniądze, a mężczyźni są jedynie środkiem do ich pozyskania. Dla pieniędzy byłaś występna, zdradliwa, nie kierowałaś się żadnymi zasadami, w ten sposób stałaś się grabieżcą, kimś bez skrupułów, nic więcej. Nawet teraz kłamiesz w jednym CELU.....chcesz mieć....zachwycać błyskotkami...niestety nie da się zmienić natury, musiałabyś urodzić się powtórnie, odebrać INNE DNA (dusze), a to sprowadza się do tego, że byłabyś INNĄ istotą.

Ale nie to martwi mnie, bo każdy ponosi konsekwencje życia doczesnego, a Tobie mogę jedynie współczuć.
Martwię się brakiem wyobraźni i zadowoleniem polaków z wyboru D.Tuska na przewodniczącego RE. Wyboru nie przypadkowego, gdyż za moment to U.E. będzie musiała podjąć radykalne kroki w sprawie Ukrainy, a pod podjętymi decyzjami podpisze się Pan Tusk...zapytacie i co z tego wynika?- a no to że Car Putin zaatakuje Polskę. Pani Merkel stosuje sankcje i jak się wydaje czeka do grudnia. Nie bez powodu wyciszono wyekspediowanie w niebyt 186 holendrów, "udano" wstrzemięźliwość i nie udzielono pomocy ukraińcom, potrzebny jest "kozioł ofiarny", którym jest Polska. To zadanie przygotowane dla P.Tuska, który podświadomie wie o tym. Jak wygląda sytuacja globalnie?- fatalnie.... Muzułmanie szykują się do ataku na Europę i USA....której nienawidzą.( zwróćcie uwagę, że żyją wszędzie...w Anglii i Francji, ale i Norwegii- jak plaga Eboli ogarną Europę i podnosząc się i mnożąc pokażą na co ich stać). To fanatycy stosujący wyrafinowane tortury, mordujący z imieniem Allaha. Chińczycy w gotowości bojowej są od ponad pół roku, ale również znajdują się w każdym kraju. Rosyjski naród głoduje i ma dość moskiewskich oligarchów....

tak w istocie III wojna światowa już się rozpoczęła. Tylko naiwni nie chcą widzieć tego co nieuchronne, bo to koniec szalejącego szatana, który z nienawiści do ludzi chce pozyskać jak najwięcej dusz. Tym samym wlewa nienawiść w ludzkie serca, to ostatnie co mu pozostało.

Putin rozważa ograniczony atak nuklearny - być może na jedną ze stolic krajów bałtyckich lub polskie miasto" - przemyślenia rosyjskiego dysydenta Andreja Piontkowskiego przytacza na łamach "Washington Post" Anne Applebaum, dziennikarka i żona polskiego szefa dyplomacji (Radosława Sikorskiego). Ocena ta odnosi się do słów Władimira Żyrinowskiego, lidera nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), iż Rosja może w razie konfliktu z Zachodem zmieść z powierzchni ziemi Polskę i naszych sąsiadów nad Bałtykiem. Nie zapominajmy, że Putin to wyszkolony i doskonały kłamca. śniący o potędze rosyjskiej. Mówi jedno, robi drugie-o jego decyzje są nieprzewidywalne. On czeka na pretekst, być może zaaranżuje i posłuży się prowokacją.

Kuszenie
W życiu każdego człowieka występują liczne pokusy, na które wystawia nas zło (szatan). Wszyscy, niezależnie od wieku, pozycji materialnej i statusu społecznego, musimy stawiać im czoło. Ale nie wszyscy robią to, dlaczego? Najczęściej powodem jest brak wiary, wychowanie na niewłaściwym wzorcu, domniemanie o swojej wyjątkowości, czyli to co diabłu miłe a dla człowieka łatwe w realizacji. Nie są to łatwe wyzwania i nie każdy potrafi dokonywać właściwych wyborów. Również Jezus - jak pisze św. Łukasz - napełniony Duchem Syn Boga, był kuszony przez szatana i poddany trzem wyzwaniom, podczas których na próbę zostało wystawione całe Jego człowieczeństwo. Ewangelista opisuje przebieg próby ciała, duszy i ducha Jezusa, jego ziemskiej, ludzkiej natury.
Świat przez ponad dwa tysiąclecia zmienił się pod względem technologicznym, kulturowym, cywilizacyjnym. Otaczająca nas rzeczywistość znacznie odbiega od opisywanej w Biblii. Warto jednakże zadać sobie pytanie - czy podstawowe ludzkie pragnienia i słabości uległy przez ten czas zmianie, czy też współcześni ludzie inaczej je tylko nazywają. Zatem można byłoby zapytać: „Czym Jezus byłby kuszony dziś?” i czy tak naprawdę mimo upływu czasu wyzwania stawiane przez zło uległy zmianie czy też nie. W następnym felietonie podejmę próbę znalezienia odpowiedzi.komentarze
O utworze:

wyświetleń:5608
komentarzy:0


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

X.....
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.