avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2104)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


19 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Maria Agnieszka
mechanik liryczny
teksty
inne
dodano:
4 kwietnia 2012, 14:02:51


Ścielenie i król

Jestem zmęczona, ledwo trzymam się na nogach. Chcę pościelić łóżko i zwyczajnie zasnąć w jak zwykle świeżej pościeli. Pościeli maniakalnie zmienianej i wietrzonej. Ale on ma to gdzieś. Leży na złożonym łóżku i nawet nie ma zamiaru zwrócić uwagi na moje zmęczenie. Leży i nie daje mi pościelić łóżka, mimo że wyjmuję na siłę spod niego kapę. Zmienia bok leżenia, ale nie wstaje, nie patrzy. Mówię – wstań Ptaszniczku, muszę położyć się spać... Ale Ptaszniczek ma mnie w dupie.
Kot. Bardzo mnie kocha. Jestem tego pewna. Jego potrzeby są dla niego wprawdzie ważniejsze od moich, ale to przecież kot. Król Kot.
W końcu schodzi z łóżka. Wskakuje na parapet i obrażonym wzrokiem obserwuje mnie. Kiedy na niego zerkam, nonszalancko odwraca spojrzenie w stronę okna. Głaszczę go, nasypuję ulubionej karmy, ale on jest ciągle obrażony. Trudno Ptszniczku, myślę, i tak w końcu do mnie przyjdziesz.
Przychodzi kiedy tylko się położę. Na plecach oczywiście, bo on kładzie się na mojej klatce piersiowej. Mruczy. Zmęczenie sięga zenitu, ale nie potrafię zasnąć leżąc na plecach. Kot jest ważniejszy. Przemęczę się na tych plecach godzinkę, aż w końcu odwrócę się na lewy bok i zasnę. Ptasznik kładzie się tak, bym nie mogła wyprostować nóg. Nie jest mi wygodnie, ale wystarczająco go uraziłam zabierając spod niego moją klatkę piersiową. Przemęczę tą noc. Jak każdą inną.


komentarze
avatar Marta Mozol - Jursza
adelajnatlen.pl
2012-04-06, 07:56:41:
profetyk
Zgrabna wprawka, a zlowrogie zakonczenie czyni z niej nawet cos ciekawszego. Nie wiem tylko czy istnieje słowo "nasypuje". Zwróciłbym tez uwagę na literowki.
--
I to jest cała prawda, nieprawda, i innej prawdy nie ma! Amen

O utworze:

wyświetleń:5570
komentarzy:1


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Maria Agnieszka
          lista utworów          

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.