avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


18 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Małgosia
mechanik liryczny
opowiadania
dodano:
13 kwietnia 2007, 17:59:49


Marzenie

Zawieszona jestem między światami, przestaję odczuwać życie, oddaliłam się od niego, jestem gdzies daleko, nie wiem dokładnie gdzie i nie jest mi tam najgorzej. Bo patrzę na Ciebie z daleka, ale nie przypatruję się za bardzo, po prostu ciesze się z tego, że jesteś.

Patrzę tak z dala i nie myślę wiele na temat tego co widzę, bo przecież ludzka ocena jest taka mylna... tak strasznie można się pomylić, nie chcę tego, bo tak wiele smutku by mi to sprawiło, a przecież można tak, zeby nie było smutku, jego obecność bądź nie, zależy od moich myśli... Przede wszystkim od nich, ale przecież tak naprawdę to od Ciebie - jesteś przyczyną moich myśli.
Dlatego właśnie zawieszona jestem między światem, a czym? Między światem, a światem, między tym życiem doczesnym i marzeniem o Tobie, między codziennością, a nowym życiem przy Tobie. Przestałam tak o tym rozmyślać, bo z tych moich myśli zawsze przychodzą jakieś smutki, wątpliwości, teraz po prostu czekam w tym świecie między światami, mam siłę na to czekanie, bo nie marnuję jej na zamartwianie się, jak zamartwianie wyczerpuje, rujnuje siły człowieka, naprawde Marcinku.
Pewnie sam dobrze o tym wiesz. A to nie miało sensu, bo po co? Czy to by coś dało, czy by coś zmieniło między nami? Skądże, na pewno nie na lepsze, nic by nie poprawiło. I przestałam, na razie... jakoś sobie radzę bez Ciebie, a jeszce te przeczucia... nie chcę ich z siebie wyrugać, dają mi coś miłego, dobrego, delikatnego, lekkie przeczucie czegoś wspaniałego, cudownego. O tym też przestaję myśleć, bo wraz z myślami przychodzą smutki... już to pisałam. Uciszyłam się, uspokoiłam swoje uczucia, już nie czuje tego obłędu, który chciał mną zawładnąć, właśnie przez te myśli chore, po prostu głupie.
Widziałam Cię wczoraj i znów zaczęłam coś wymyślać, to było straszne, aż w końcu zatrzymałam się, zastanowiłam, zaczęłam patrzeć w niebo i wyobraziłam sobie, ze w te gwiazdy nade mną Ty także patrzysz i jak ja zachwycasz się nimi, ale niekoniecznie słowami, po prostu sobą, całym jestestwem chłoniesz to niebo nad nami i stajesz się nim. To daje Ci szczęście i czujesz, że bez tego nie ma życia, że życie bez chłonięcia natury nie jest życiem.
Chciałabym z Tobą chłonąć życie, chciałabym chłonąć każdy dzień z Tobą w przyszłości. Chłonę każdą minutę z Tobą, uwielbiam to.
Dawno już do Ciebie nie pisałam, czy kiedyś będę mogła pokazać Ci te słowa, wypowiedzieć na głos?


komentarze
avatar motyl
2007-04-14, 10:30:18:
mechanik liryczny
kurcze,jak karta zpamietnika..a to jest to co motylki lubią najbardziej-pisz cdn..pz:))
--
lubię Jasnorzewską,Goethego,Puszkina,Jesienina,piosenkarza Wysockiego,Bułata Okudżawę i znajomych z portalu JL..."ze smakiem bytu -motyl nie płacze nad zmierzchem - trwa w trzepocie pomiędzy"...

avatar Małgosia
2007-04-14, 12:10:21:
mechanik liryczny
Dziękuje Motylku, wreszcie jakieś miłe słowo.
Napisałam wcześniej jakieś dwa pseudowiersze i wstyd mi za nie teraz, słuszna krytyka mnie spotkała, mam nadzieję, ze to teraz nie przyniesie mi wstydu.
Tak naprawdę to pisałam tamte rzeczy w związku z pewnym człowiekiem i stwierdzam, ze większość spraw z nim związanych zasługuje na miano wstydliwych.
Jakie to głupie było, a teraz weszłam na inną drogę, zobaczymy czy dobrą.
Naprawdę chcesz przeczytać więcej?
Pozdrawiam Cię i wszystkich Was tu.
Pięknie jest, prawda?

avatar motyl
2007-04-15, 09:07:39:
mechanik liryczny
jasne że pięknie,bo ja też poznałam na JL-przyjaciół jakich szukałam całe życie!pz:))
a chętnie naprawdę poczytam co dalej..czekam!
--
lubię Jasnorzewską,Goethego,Puszkina,Jesienina,piosenkarza Wysockiego,Bułata Okudżawę i znajomych z portalu JL..."ze smakiem bytu -motyl nie płacze nad zmierzchem - trwa w trzepocie pomiędzy"...

O utworze:

wyświetleń:715
komentarzy:3


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Małgosia
  poprzedni   lista utworów          

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.