avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


31 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
motyl
mechanik liryczny
opowiadania
dodano:
11 kwietnia 2007, 20:52:28


STRAŻACKIE CHOINKI (1960r.-1965r.)Robiono śliczne choinki w Straży, a strażacy sami wystawili sztukę o "Jasiu i Małgosi", w małym budynku obok bramy. Głowacki miał nochal i głos podobny do Baby Jagi... Bałam się go! Jak ogólnie strasznych bajek. "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia" były takie grożne... Dla mojej dziecięcej wyobraźni były zbyt realne i bardzo obrazowe... Kto wie, czy potem nie zrywałam się z łóżka, bo chrapanie za ścianą uważałam za głos strasznego wilka?
Zapraszano także na mikołajkowe kinowe i teatralne bajeczki dla dzieci strażaków. Oglądałyśmy w Dramatycznym Teatrze im. Węgierki sztukę, zrobioną z bajki pt. "Baśń o kocie w butach". Strasznie mi się podobała, bo dobrze się kończyła i była sugestywnie prawdziwa! Biedak Jasio poprzez swoje przygody dostał się do pałacu i poślubił piękną królewnę... Zaś w Kino-teatrze "Świerszcz" pokazywano sztuki, oraz sfilmowane czarodziejskie bajki... Do dziś pamiętam, jak z kamiennego tygrysa wyczarował się żywy i poleciał do bajkowego parku z biednym junakiem, gdzie chodziły białe pawie i był tam zaczarowany pałac ze śliczną królewną... Pamiętam też kilka takich bajek, których do dziś nie znalazłam w żadnych książkach, ani filmach... Na pierwszych choinkach były dzieci wujków: Olka i Mikołaja. Nawet są zdjęcia obu cioć z kilkuletnimi pociechami i trochę większej Krysi K; a również jest mała Ania X; Ania K; i ja, może z II-IIIklasy podstawówki.


komentarze
avatar Nitka
Nitka_2wp.pl
2007-04-12, 08:44:17:
mechanik liryczny
Miło się czytało...:))

pozdrawiam
--
http://e-literaci.pl/news.php

avatar motyl
2007-04-12, 09:07:52:
mechanik liryczny
dzięki-Twoją poezję i fotki-też miło!pz:)
--
lubię Jasnorzewską,Goethego,Puszkina,Jesienina,piosenkarza Wysockiego,Bułata Okudżawę i znajomych z portalu JL..."ze smakiem bytu -motyl nie płacze nad zmierzchem - trwa w trzepocie pomiędzy"...

O utworze:

wyświetleń:904
komentarzy:2


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

motyl
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.