avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


29 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
piotpal
mechanik liryczny
opowiadania
dodano:
27 grudnia 2006, 20:21:31


Dotyk

Nie wiem jak to się stało, ale jestem w zamkniętym pudełku. Jest zupełnie ciemno i cicho. Przestrzeń wokół mnie jest mojej wysokości, ma szerokość wyciągniętych rąk. Już nie pamiętam ile czasu tu jestem, chwilę, a może rok. Potworna ciemność w oczach, a bezdźwięczna cisza zalega w uszach. Jedyne co mi pozostało to dotyk. Zaczynam więc dłońmi wodzić po ścianach pudełka. Powierzchnia jest lekko ślizgawa, taka sama jest na suficie i podłodze. Moje uczucia są jak miejsce, w którym znajduję się: nieokreślone, a zarazem jednorodne jak ciemność, która mnie otacza.
*
Moje dłonie szukają na ścianach punktu, gdzie można przystanąć. Ściany są zabójczo takie same, lecz tylko przez kilka pierwszych chwil. Dotykam jeszcze raz to samo miejsce, jest cieplejsze niż reszta powierzchni. Po raz trzeci moje palce stykają się z tym samym ciepłem. Nagle ogarnęła mnie myśl, że to na pewno ktoś trzyma dłoń z drugiej strony. Wiem, że to nie może być mechaniczne ciepło, to cząstka ludzkiego wnętrza. Jestem tak bardzo spragniony dotyku drugiej osoby, że pochłaniam wielkimi kaloriami ciepło. Zaczynam zastanawiać się, co jeszcze płynie z tą energią? Czy ktoś przekazuje mi swoje myśli, pragnienia, uczucia? Wyczuwam pewne wahania temperatury, raz dotyk jest ciepły, wręcz nieznośnie gorący, innym razem oziębły i niełaskawy. Jednak czuję, że tylko dzięki niemu żyję. Przestrzeń, czas, brak światła, cisza, przestają mieć znaczenie. Liczy się tylko dotyk i ciepło drugiej osoby.
**
Serdeczne dzięki, że dotarłaś/eś do końca tego tekstu. Obojętnie, czy tekst Ci się podobał, czy nie, byłoby mi miło, gdybyś umieścił/a swój komentarz. Chętnie też nawiążę kontakt z ludźmi, którym ten tekst się podoba, bądź też sami piszą podobne.


komentarze
avatar Krzysztof T. Dąbrowski
kt.dabrowskiinteria.pl
2007-01-24, 14:41:37:
mechanik liryczny
Bardzo nastrojowe :)

O utworze:

wyświetleń:715
komentarzy:1


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

piotpal
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.