avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


32 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Basia Q. (Dunikowska)
replika
opowiadania
dodano:
20 czerwca 2004, 13:01:54


Polowanie na pająka (Ewie Braunek)

Noc. Po ścianie kroczy włochaty pająk. Ciemno, ale językiem przecieram oczy i znów go widzę. Jest silny i prawdziwy. Jeśli zostanie tu i teraz przeze mnie wchłonięty, jak usytuuje się w ziemskim łańcuchu pokarmów? Skoro go zjem, być może, jego starszy brat słońce, wyssie mi oczy wraz z mlaskiem poranka.
Pozwalam mu odejść poza zasięg mojego głodu. Wydłubuję rogal brudu zza paznokcia. Karmię się nim i sokiem wyssanym z włosa niczym ze źdźbła trawy (tym sposobem ja i pająk cicho opowiadamy się po stronie przeżycia). Uciekam w namiastkę przerażony tym, że przez moment miałem zaznać iluzji zaspokojenia (bo przeklęta wiedza, co nie daje wsunąć się w objęcia czucia).
Przyglądam się pajęczemu ciału. Obłe i szare (znowu zwilżam oczy, dokładniej niż uprzednio) na tej ścianie i w tym właśnie mroku, nie znaczy się nawet śladem cienia. Czujny, ze szkaradnym wdziękiem wdrapuje się na sufit. Teraz (mimo że odległość między nami wcale się nie zmniejsza) widzę go najwyraźniej. Pulsują mi przed oczyma jego włochate łapy, ubity tułów i wyłupiaste ślepia (a jeśli to on jest tym, który mnie ma pożreć?). Krztuszę się bezdechem i zrywam z posłania. A on niczym lustrzane moje odbicie, umyka również. Dokąd – nie wiem.
Znów leżę. Noc. Lepki wciąż z pożądania wiję się z braku. Ja – szaleniec, wpisany w bryłę własnej bezradności, na mojego czekam pająka.

(marzec 2003 r.)


komentarze
~adelajna
2004-06-30, 10:10:22:
go��
brrrr.... potworne, acz liryczne. Takich też potrzeba

O utworze:

wyświetleń:1428
komentarzy:1


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Basia Q. (Dunikowska)
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.