avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2104)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


46 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Naamah Di.
...by przelać świeży grzech na papier...
opowiadania
dodano:
19 czerwca 2006, 20:53:35


__________ _____________ ___________ ______

Wstaje sobie rano, patrzę w lustro i widzę to, co zwykle... Siebie... Co jeszcze? Nic. Jem śniadanie, ale nawet pies sąsiadów ma lepsze zajęcia...

Jaskółki zaczęły gniazdo nad oknem. Nawet sympatyczne stworzenia, może bym je polubiła. Tak, myślę, że polubiłabym je na pewno. Rano by mnie budziły, a kuchnia nie byłaby taka cicha, pełna cichych ludzi. Ale nawet one zwątpiły... Już nie robią sobie gniazdka.

Te same ciuchy, muzyka, trawa ta sama... Nawet motyl, ciągle ten sam, lata w kółko tego samego kwiatka.

Południe. Szklanki, ich denka świecą pustkami. Żałośnie wygląda kolejna pusta butelka w zapchanym koszu... Czyż nie dziwny kontrast? Zapchany kosz i pusta butelka...

Rozmowa z Kimś Ważnym. Tak, to jest sens tego czegoś, co naukowcy nazwali życiem. Ktoś Ważny... Tylko, że rozmowa z Kimś Ważnym o nie koniecznie ważnych rzeczach nie zawsze jest miła. Dialog... Dialog jest strasznie podobny do meczu piłki nożnej.. Podanie, podanie, podanie, zwód... GOL! Punkt dla mnie, dla ciebie... Co za różnica. Ktoś przegrywa. Mówiłam, że nie mam szczęścia w grach zespołowych.

Pewna miła pani zawsze powtarza, że trzeba być spokojnym. Kiedy się nie jest spokojnym można dostać Coś Dla Swojego Dobra. To Coś Dla Mojego Dobra nie zawsze jest dobre. Przeważnie każą połykać jakąś tabletkę. Mówią, że to takie Magiczne Przeniesienie Do Spokoju. Lepiej być spokojnym.

Bardzo dziwnie chodzi się samemu na spacery. Spacer powinien być towarzyski, a nie zawsze jest. To dziwne iść samemu koło drzewa, przy którym nigdy samemu się nie było. To drzewo jest specjalne. Specjalne, bo tam Ktoś Ważny często siedział z Kimś Równie Ważnym dla niego. To naprawdę smutne... Spacer powinien być towarzyski.

Samotność to Coś Złego. Takie nieprzyjemne. Wtedy Echo się strasznie rządzi. Miła pani powinna podać Panu Echo Coś Dla Jego Dobra, żeby się uspokoiło. W rzeczywistości to Echo jest mądrzejsze od wszystkich głupków. Nie przejmuje się Kimś Ważnym. Ono tylko powtarza. Powtarza ciągle to, co chcemy usłyszeć. Echo nie jest niemiłe, jest grzeczne. Nie powtórzy czegoś, czego nie powiedzielibyśmy.

Naukowcy wcale nie są mądrzy. Oni nazwali to życiem... "wegetacja pomieszana z porażką, przepita alkoholem goryczy błędów".


komentarze
avatar Karrrina
karinop.pl
2006-06-20, 13:55:40:
...by przelać świeży grzech na papier...
Z dedykacją dla Kogoś Ważnego :)) W podzięce za wene jako taką :)

P.S. Ciekawa jestem, czy ktoś skomentuje i czy ktoś domyśli się czemu pisałam w taki charakterystyczny sposób.
--
Śmierć była wszędzie... była połową świata... I nie było nigdzie tęczy... "Spójrz na to optymistycznie"- powiedział pan Bóg i odszedł.

O utworze:

wyświetleń:964
komentarzy:1


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Naamah Di.
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.