avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2102)
znajdź osobę
Szukaj
Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


24 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Naamah Di.
...by przelać świeży grzech na papier...
opowiadania
dodano:
24 lutego 2006, 22:19:02


Spowiedź

Niech będzie pochwalony… W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego… nie pamiętam, kiedy ostatni raz się spowiadałam, nie pamiętam, czy odmówiłam pokutę, nie wiem, czy zapomniałam wymienić ostatnio jakieś grzechy… może i zaniedbałam obowiązek, ale teraz jestem gotowa na rozmowę. Słucham? Czy wierzę? Tak.. myślę, że tak. Proszę? Czy przyjmowałam Komunię? Nie… niestety nie. Właściwie to nie pamiętam kiedy ostatnio się modliłam. Nie rozumiem. Jak to po co przyszłam? Chcę wymienić swoje grzechy. Mogę zacząć? Dziękuję.

A więc moja historia nie jest długa. Po pierwsze ja sama jestem wynikiem grzechu, seks przedmałżeński z żonatym mężczyzną, rozumie ksiądz. Po drugie wykończyłam swoją matkę, teraz leczy się na nerwy w szpitalu psychiatrycznym. W wieku 11 lat sprzedałam swoje ciało za 20 zł. Nie chodziłam do szkoły, wyrzucili mnie z niej za praktyki satanistyczne. W mojej poprzedniej parafii czynili nade mną te wszystkie modlitwy za opętanych. Nie mam przyjaciół, nie mam rodziny. Jestem sama i nawet nie potrafię dobrze zagrać skruchy. Proszę? Czy żałuję? Nie.. wydaje mi się że nie. Wręcz przeciwnie, z niektórych rzeczy jestem dumna. Mój rzekomy ojciec długo nie zapomni o swojej córeczce… poraniłam go nożem. Nie, nie udało mi się go zabić. Oprócz tego w wieku 10 lat wpakowałam się w alkoholizm, z którego chyba nigdy do końca nie wyszłam. Słucham? Ile mam lat? 15 proszę księdza. Poza tym to przeklinałam, kłóciłam się z całym światem, byłam i jestem leniwa… na pewno nie szanowałam starszych, a już w każdym możliwym calu byłam wredna i bezczelna. Moja babka kiedyś powiedziała, że chyba spłodził mnie sam diabeł. Miałam wtedy 8 lat… byłam z tego dumna. Pamiętam jak chwaliłam się tym w szkole, kiedy do niej jeszcze chodziłam.

Więcej grzechów mi nie przychodzi do głowy. Na pewno nie wymieniłam połowy, bo zapomniałam. Czy teraz czegoś żałuje? Nie… na pewno nie. Słucham? Mam sobie sama pokute wymyślić? Nie znam żadnej modlitwy… mam spróbować? A więc może 50 batów i do piekła…


komentarze
avatar Anna Nowak (Aventia)
aventia_anistenbit.pl
2006-02-25, 13:02:23:
/idiotka na KaCu/
Osobisty. I tylko taki. Brak jakichś usterek stylistycznych, ale jaki jest cel tego tekstu?
Co chciałaś nam przekazać, opowiadając historię zepsutej do szpiku kości PeeLki, która nagle się nawraca? Dopisz chociażby sytuację, która wpłynęła na zmianę; nie wiem, może ciąg dalszy - wtedy publikuj.
--
res sacra miser

avatar Dżozefffina
2006-02-25, 17:47:57:
invasive species
sprzedanie ciała w wieku 11 lat, alkoholizm w 10 roku życia.... - strrrrasznie naciągane
--
z socjalistycznym pozdrowieniem!

avatar Aleandra
aleandra_sango2.pl
2006-02-25, 17:49:03:
cykoria goistyczna
Jest to tekst, który - dla mnie osobiscie - nic nie przedstawia ze soba... Ani nie ma to sluzyc rozrywce (no bo - kto by sie przy tym tekscie rozluznil?), ani tez nie jest to za bardzo tekst filozoficzny, czy jakikolwiek inny... Natchnienie? Hm, tak. Ze niby trzeba sie domyslic, co Autorka chciala nam przekazac? To tez moze byc... Tylko jest jeden problem. Tekst jest napisany w taki sposob, i opowiada o tym w taki sposob, ze prkatycznie... Nie zmusza do myslenia. Jak zrobic tak, by zmuszal? Nie wiem; ale wydaje mi sie, ze kazdy Tworca powinien znalezc wlasna droge do tego. Tekst w sumie nie jest taki kiepski; moze byc wlaczony do wiekszej calosci czegos. W kazdym razie, zycze Ci, by nastepny tekst mial bardziej wyraziste przeslanie od tego.
--
Aleandra Zdjęcie: http://i81.photobucket.com/albums/j203/goistka/dawnotemu.jpg -> poproszę komencik

avatar HotPants
2006-03-14, 19:41:31:
mechanik liryczny
To jest smieszne...looool.....jakas psychopatka, a ksiedzu dziekuje mówi.Nie spowiadała sie nie wiadomo ile, a regułki spowiedzi zna, mówi wszystko po koleji: Znak Krzyża, pokuta, ostatnia spowiedż itd. Tak przy okazji to bravo poczytaj tam to samo znajdziesz.
--
HOTPANTS

avatar HotPants
2006-03-15, 19:33:08:
mechanik liryczny
That's what it sounds like when I get done having sex.
--
HOTPANTS

O utworze:

wyświetleń:1761
komentarzy:5


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Naamah Di.
  poprzedni   lista utworów   następny  

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.