avatar
niezalogowany
użytkownik:   hasło:    
pamiętaj mnie zapomniałem hasła
 
Jest-Lirycznie
poezja wybrana
poezja
poezja - szuflada
opowiadania
teksty
tłumaczenia
galeria
Społeczność
Wsparcie dla JL
download / last: 15
na marginesie
regulamin
test przeglądarki
FAQ
archiwum forum
forum
lista członków JL (2103)
znajdź osobę
Szukaj




Miniatura

ostatnio dodane obrazy:


4005 4003 4001 

Zmień skórkę


31 użytkownik(ów) na stronie

w tym zalogowani:
[brak]
avatar
Snowflake
mechanik liryczny
opowiadania
dodano:
16 stycznia 2006, 22:03:53


List

„What about the world today?What about the place that we call home?We’ve never been so many…and we’ve never been so alone…”

Siedzę przed monitorem już czwartą godzinę i co? I nic… nic nie mogę zrobić, żeby Cię powstrzymać od tego kroku. Mogę oczywiście śledzić bieżące informacje, ale czy to ważne?
Przecież oboje i tak wiemy, że nic już z tego nie będzie.
Czuję każdą komórką, że odchodzisz i szeroko otwartymi oczami wpatruję się w pusty plik notatnika szukając w nim jakiejś wskazówki…
Ale zamiast drogowskazu przychodzą dziesiątki wiadomości, wezwań, apeli. Widzisz co narobiłeś? Przez Ciebie mam przepełniona skrzynkę…ale nawet ich nie otwieram, przecież będę miała jeszcze na to czas. Dzień po dniu będę otwierać jedną przegródkę w którymś z zakamarków mnie. I dopóki wysypywać się z nich będzie Twoje imię, będę miała nadzieję. Nadzieję, że to, co teraz odchodzi wraz z twoim ostatnim uśmiechem, powróci kiedyś do mnie, zaopatrzone w wyjaśnienie dlaczego opuściłeś mnie właśnie w takim momencie.

A wiesz, że ten notatnik ma kolor twojego płaszcza? I mojej sukienki od pierwszej komunii. Tylko ze to była inna biel…moja była satynowa…oszukana…taka naprawdę bez znaczenia. A Twoja…Twoja zawiera w sobie bawełniane ciepło. Taka biel jest słodka jak mleko mamy, którego nigdy nie zasmakowałam i delikatna jak pyłek na skrzydłach bielinka. Co z tego że Kapustnik- to go jeszcze tylko bardziej zbliża do mnie-dziewczynki zrywającej niezapominajki. Na wiosnę znów je zerwę i Ci podaruję. Położę przed milczącym ekranem, na miejscu naszych spotkań, a Ty na pewno poczujesz ich zapach.
W tej chwili mogę Ci podarować tylko te kwiatki z mojego pulpitu. Mienią się jeszcze błękitem, ale za chwilę zwiędną…zwiędną tak jak wszyscy. Zwiędniemy w chwili, kiedy zapulsuje Twoje ostatnie przesłanie…
I kiedy całe boże stworzenie na powrót zacznie bluźnić, tak jak robiło to od zawsze, mimo że tak prosiłeś…wtedy ja znowu zostanę sama…
Ja-mała ateistka, moje zasuszone niezapominajki i biel notatnika, w którym zaraz napisze ten list…


komentarze
avatar Dark Side Of The Moon
2006-01-18, 10:22:43:
wędrowiec
Podoba mi się...liryczno-elektroniczne wyznanie, które ścisnęło moje serce. List, który Wiśniewski mógł umieścić na końcu swojej książki "Samotność w sieci".

Podobe mie sie to.

Pozdrawiam ciepło:
Filip Sconopi
--
Podpis:

O utworze:

wyświetleń:732
komentarzy:1


Nawigacja:

Wszyscy autorzy
  poprzedni   lista utworów   następny  

Snowflake
  poprzedni   lista utworów          

 
 

Akcje:


Wykonanie serwisu (C) Jacek Jursza (projektowanie stron). Wszelkie materiały zamieszczone na stronie są własnością ich twórców.